360 SANAL TUR
E-Belediye
ANASAYFA » Turizm
İlçemiz turizm kentleri Antalya ve Fethiye’ye yakın olmasından dolayı iyi bir turizm potansiyeline sahiptir.Özellikle yaz mevsiminde soğuk suları,serinliği ve temiz havası dikkate değerdir.Karanlıkiçi kanyonu dağ turizmi ve rafting için, Boncuk dağı dik tırmanışlar açısından son derece önemlidir. Fatmapınarı ve Dedetaş bölgelerinde kayakçılık potansiyeli mevcuttur. Yine bu bölge yaz kampları için uygundur.Değirmen Deresi dar kanyonu ve mağaraları önemlidir. 

Her yıl temmuz ayında yapılan geleneksel yağlı pehlivan güreşleri de ilçemiz turizmi açısından önemlidir.Kırkpınar güreşlerinin takip eden haftasında yapılan Dirmil güreşleri 23 yıldır geleneksel halde yapılmaktadır.

Kazı çalışmalarının önümüzdeki yıllarda başlanacağı Balbura antik kenti ilçemiz  sınırlarında olup  Likya dönemine ait eserleri barındırmaktadır.Yine ilçe sınırları içerisinde Gavurbeşiği, Öreneğrek, Kadıra Höyük,Kırkpınar bölgeleri antik özellikleri barındırmaktadır.

Maşta köyü Bel Mahallesi’nde bulunan  Atasedir  kayıt altına alınmış ve 48 m boyunda anıt ağaçlardandır.İlçe merkezindeki  çınarlar ve su değirmenleri de turizm potansiyeli olan yapılardır. Durasılar ‘daki İbiş Efendi Evi de turizm potansiyeli taşımaktadır.
İlçede sınıflandırmaya tabi olmayan bir adet otel ve restoran, yaz aylarında mevsimlik olarak çalışan dört adet açık hava lokantası mevcuttur.
Altınyayla Belediyesi Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır
Üzeyir EKİNCİ
2014 © Haşem Web Tasarım