360 SANAL TUR
E-Belediye
ANASAYFA » Başkan » Özgeçmişi
SELEN KINALI 

1965 yılında Burdur’un Altınyayla ilçesinde Esnaf bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiş bulunmaktayım. Doğduğum ilçemde ilkokulu bitirdim. Öğretim hayatımı bitirdikten sonra baba mesleğimiz olan lokum ceviz ezmesi şekerleme ustalığını tamamlayıp memleketimizde ilk pastane ve kafeterya işletmesini açıp ilçemize katma değer sağlamış olup iş hayatına atıldım.

İş hayatımızın devamında kireç nakliye kaba inşaat malzemeleri satışlarımız devam ederken 1996 yılında kurulmuş olan Sınırlı Sorumlu Merkez tarımsal kalkındırma kooperatifine yönetim kuruluna başkan olarak seçildim.

Seçildikten sonra sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından yapmış olduğumuz 29 Büyükbaş hayvanlarımızı üreticilerimize dağıttık.
Kooperatifimiz bünyesinde şarküteri açıp halkımıza hizmet verdik.

2. proje olarak TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Projelerinden olan 100*2 büyük baş hayvan projesi 99 adet ahır projesi kooperatif idare binası süt toplama merkezleri makine parkı kişi başına 3000 TL ahır kredisi 500 TL yem kredisi faizsiz 2 yıl ödemesiz 5 yıl ödemeli toplam 7 yıl olarak üreticilerimizi faydalandırdık.

Bu sebeple ilçemizde 100 haneye istihdam sağladık.

2000 yılında yapılan ilçe olağan kongresi ile Milliyetçi Hareket Partisi Burdur Altınyayla İlçe Başkanlığına seçildim ve 7 dönem bu görevimi sürdürdüm.

İlçe teşkilatı olarak o dönemde MHP genel başkanı Sayın DR. DEVLET BAHÇELİ BEYİN Önderliğinde Dönemin Bayındırlık Ve İskan bakanlığı tarafından Altınyayla Fethiye yol bağlantısında olan dirmil beli ve Sarıbaş mevkinde bulunan karayolunun kamulaştırma bedeli olan 4.000.000 TL bedeli Hazine ve Maliye bakanlığından çıkartılıp kamulaştırma bedelinin alınıp hak sahiplerine dağıtımı ile yolumuzun açılmasını sağladık.

2007 yılında ilçemizde ilk kültür mantarcılığı projesini hayata geçirip hane başına 15.000 TL SOSYAL YARDIMLAŞMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN HANE BAŞINA Bedel aktarıp sıfırdan 850 iş yerine ulaştırıp ilçemizde ve köylerinde  göçü önleyerek  kültür mantarcılığı ile istihdam sağlayarak takriben 3000 -4000 kişiye iş imkanı sağlıyarak  üretimdede Türkiye’nin %20 ihtiyacını karşılar hale getirerek istihdam sağladık.

2009 yılında Mahalli idareler Seçiminde MHP Altınyayla Belediye Başkanlığına aday oldum.

2007-2013 yılları arasında teşkilat olarak halk konserleri düzenleyerek 320 tane çocuğumuzun toplu sünnet programlarını düzenledik.

2014 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP Belediye başkan adayı olarak seçimlere katılmış olup 67 oyla ilçemizde seçimi kaybettik.

Daha sonra faaliyetlerimize yine devam ederek seracılık projelerinin yanı sıra ilçemizde ilk olan kivi projesini hayata geçirdik.

2024 yılında yapılacak olan mahalli idareler seçiminde MHP Burdur Altınyayla Belediye başkanı olarak seçimlere katılıp güzide ilçemizi Vizyon projelerimizle buluşturup daha yaşanılabilir bir kent haline getirerek Akdenizin güzide ilçelerinden birisi olmasını hedefliyoruz…
           
MHP BURDUR ALTINYAYLA BELEDİYE BAŞKANI
SELEN KINALI
Altınyayla Belediyesi Resmi Web Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır
Üzeyir EKİNCİ
2014 © Haşem Web Tasarım